09.07.2024Projekt VMPC:


Badania nad funkcją VMPC i problemem matematycznym "czy P=NP?"
pieknafunkcja.plAplikacja do szyfrowania danych VMPCrypt
szyfrowanie.comGra Permutu na bazie funkcji VMPC
permutu.plZobacz także:


Gra komputerowa UrbanMultimedialne kursy do nauki języka angielskiego
ADL Publishing
Opinie użytkowników VMPCryptAnonimowy klient

VMPCrypt skutecznie chronił moją prywatność w wielu dziwnych miejscach na świecie.
Pracuje w miejscach gdzie systemy komputerowe i systemy łączności są głęboko inwigilowane.


Kazimierz Karaszewski, CDN Partner we Wrocławiu, Złoty Partner Comarch S.A.   www.cdnpartner.eu

Nasza praca Integratora systemów informatycznych wiąże się z ryzykiem posiadania bardzo ważnych baz i dokumentów naszych klientów. Realne bezpieczeństwo przechowywania tych baz gwarantuje tylko skuteczne zaszyfrowanie tych plików. VMPCrypt używamy od kilku lat do szyfrowania i do skutecznego usuwania z naszych komputerów ważnych plików. Jako proste w użyciu narzędzie o gwarantowanej naukowo skuteczności zabezpieczenia aplikacja ta stała się nieocenionym narzędziem bezpieczeństwa. Pliki i katalogi zaszyfrowane tą metodą nie dadzą się złamać dostępnymi obecnie na świecie metodami, a skasowane odzyskać. Polecam go wszystkim użytkownikom komputerów, których martwi bezpieczeństwo ich danych, bowiem utrata jawności danych często jest większą stratą niż utrata sprzętu.


Sebastian Możejko, informatyk, pasjonat kryptologii:

Rozwój programu szyfrującego VMPCrypt obserwuję praktycznie od samego początku. I też od samego początku program ten wyróżnia się braniem pod uwagę takich zagrożeń, które najczęściej ignorowane są w innych aplikacjach kryptograficznych. Bez wahania mogę polecić go wszędzie tam, gdzie wymagane jest bezpieczeństwo kryptograficzne na wysokim poziomie. Począwszy od dbałości o silne przetwarzanie hasła przez pełne szyfrowanie danych z nazwami plików włącznie aż po tak ważną cechę jak brak rozpoznawalnych sygnatur w szyfrowanych archiwach VMPCrypt wykazuje swoją profesjonalność i zorientowanie na najwyższe bezpieczeństwo. Godna uwagi jest też oferowana przez niego elastyczność: pozwala on nie tylko na szyfrowanie plików, ale też na szyfrowanie tekstu w wielu trybach oraz na tworzenie szyfrowanych książek.

Od twórców:
    Składamy podziękowania dla Sebastiana Możejko za jego wieloletni wkład w rozwój programu, a także technologii szyfrowania VMPC. Jego merytoryczne i wymagające uwagi stawiały często duże wyzwania przed twórcami. Jednak program w obecnej postaci zawdzięcza tym uwagom duży postęp, wiele ważnych funkcji i cech bezpieczeństwa.

Bartosz Żółtak


dr Andrzej Pietrzak, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II:

W mojej pracy gromadzę przeróżne dane i notatki oraz opracowuję teksty, które przechowuję w komputerze i przesyłam pocztą elektroniczną. Niektóre z nich są poufne, wymagają zabezpieczenia, a redagowane teksty znajdują się na różnym etapie inkubacji (nie zawsze są gotowe do pokazania współpracownikom i odbiorcom). VMPCrypt pomaga mi w ochronie tych informacji przed "ciekawskimi" współużytkownikami komputerów, sieci i Internetu. Jest to program intuicyjny i prosty w obsłudze. W nieskomplikowany sposób pozwala utajnić treść nie tylko plików, ale także poczty i czatów. Ma także cenną funkcje zamazywania plików na dysku, administrację kluczy oraz nowy moduł "Książka", który ułatwia gromadzenie i klasyfikację przeróżnych informacji. Polecam program VMPCrypt. Jest on godną poparcia i potrzebną inicjatywą praktycznego zastosowania osiągnięć rodzimej kryptologii. Vivat, crescat, floreat!


R.R. - inwestor giełdowy, Bielsko-Biała:

Potrzeba dbałości o swoją prywatność jest dziś, w czasach komputerów i Internetu, większa niż kiedykolwiek wcześniej. Używam aplikacji VMPCrypt nieomal codziennie od ponad dwóch lat. Za jej pomocą zabezpieczam kopie swoich danych na dyskach przenośnych oraz dane przenoszone na pamięciach flash i nie muszę martwić się o ich niszczenie, gdy przestają być potrzebne. Elektroniczna książka i technologia drag&drop od razu przypadły mi do gustu. Wszystko to sprawia, że ten nieduży program stał się dla mnie wręcz niezbędny i wart jest polecenia każdemu, kto ceni swoją prywatność.


A.G. hobbysta - informatyka, fotografia cyfrowa oraz film:

Z programu VMPCrypt korzystam praktycznie od chwili pojawienia się pierwszej wersji tego programu. Odpowiada mi jego prostota szyfrowania z jednoczesnym zachowaniem bardzo wysokiego poziomu bezpieczeństwa szyfrowanych danych. Bardzo podoba mi się sposób generowania kluczy szyfrujących jak i możliwość całkowitego kasowania danych. Jeszcze jedno - bez problemu korzystam aktualnie z najnowszej wersji w systemie Windows 7 RC. Gratuluję twórcom tak dobrego programu.


Dariusz Gruszka - informatyk, Warszawa:

Jestem użytkownikiem programu VMPCrypt od jego pierwszej wersji. Od samego początku przypadł mi do gustu. Nie ma w nim zbędnych funkcji, jest intuicyjny w obsłudze, bezpieczny. Wykorzystuję go głównie do szyfrowania ważnych plików oraz emaili. Ważną funkcją programu jest możliwość automatycznego, bezpiecznego wykasowania oryginalnego pliku po jego zaszyfrowaniu. Cenną cechą programu jest ogólna dosępność darmowej wersji niezarejestrowanej (którą każdy może pobrać bez ograniczeń). Wysyłając zaszyfrowaną wiadomość nie muszę się martwić, czy adresat będzie w stanie ją odczytać. Polecam go szczególnie tym, którzy cenią sobie prywatność i poufność danych. Warto też zwrócić uwagę, że program jest rodzimą produkcją.

FSE 2004
Publikacja na konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Badań Kryptologicznych (IACR) FSE 2004

Konferencje Enigma
Publikacje na Krajowej Konferencji Zastosowań Kryptografii Enigma w Warszawie

WCTT
Nagroda Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii przy Politechnice Wrocławskiej

Software Developer's Journal
Rekomendowany projekt magazynu Software Developer's JournalCopyright © 1999-2022 by Bartosz Żółtak
Aktualizacja: 09.07.2024